Koolilaps

Mängi lapsega: Kivi-paber-käärid

Foto: Internet

Kivi-paber-käärid 1-2-3, on mäng, mida peaksid vist küll kõik emad ja isad teadma. Seda on hea mängida igavuse peletamiseks või hoopis kasutada väljaloosimise riimiks. Näiteks, kui peaks tekkima küsimus, kes täna prügi välja viib, põranda tolmuimejaga üle tõmbab või nõud peseb.
Mängu õpetus:
1. Kõik korraga lausuvad: “Kivi-paber-käärid, 1-2-3…”
2. Mõlemad mängijad moodustavad samaaegselt, kas kivi (rusikas), paberi (lahtine käsi) või käärid (nimetis- ja keskmise sõrmega moodustatud V).
3. Võitja määrab objektidele hierarhia: käärid lõikavad paberit, paber katab kivi, kivi nürib käärid.
4. Kolme või rohkema mängija puhul tuleks mängida, kuni üks kolmest võimalusest jääb viskamata. Samuti tuleb ilmselt teha teil elimineerimisringe. Näiteks kui on viis mängijat ja visati kolm kivi ja kaks paberit, langevad kivid välja ja paberid jätkavad omavahel.

4 kommentaari

  1. Meie peres on “kivi-paber-käärid” väga popp mäng. 6aastane on ka 2aastasele enamvähem mängu selgeks teinud ja nalja kui palju 😀 Mäletan, et ka oma lapsepõlves sai seda usinalt mängitud

  2. Meil mängitakse ka seda mängu aga hetkel meeldib mu kolmeaastasele käeplaksumäng 🙂 Koguaeg käib ja plaksumängu plaksumängu 🙂

  3. Mu piiga(varsti 5.a) ja suurem poja lahendavad selle mänguga mänguasja lahinguid. Nad pahatihti tahavad alati üht ja sama mänguasja.

Write A Comment