Parim laste talvekombe on see, mida laps kannab hea meelega. Selleks peab talvekombe olema mugav! Mis teeb aga ühe laste talvekombe mugavaks? Õige suurus, õige temperatuuri tagamine ning õige lahendus.
Esiteks vali suurus
Lapsed on aktiivsed, nad tahavad liikuda ja tegutseda. Riided, mis on liiga väikesed, on takistuseks. Riided, mis on liiga suured, jäävad ette. Mure lahendab see, kui riided oleksid sobivas suuruses. Jah, lapsed kasvavad kiiresti ehk kui on valida, kas laste talvekombe on täpselt paras või pisut suur, siis pisut suur on tõenäoliselt parem valik. Möödub hetk ja juba see ongi paras!
Väga mugav on soetada korralik laste talvekombe Hansaposti või Kaup24 e-poest, tänu millele ei pea sügistormidega poodi kiirustama. E-poest ostmise teeb kergemaks see, kui tead lapse riiete suurust. Selleks peab võtma paar minutit aega ja lapse üle mõõtma. Õigete mõõtude saamiseks võta mõõdud siis, kui laps kannab riideid, mida ta kannaks talvekombe all.
Teiseks mõtle, kui sooja lahendust on vaja
Kuigi mõtleme, et talv on hirmus külm, siis üks hästi paks riietusese ei paku külma eest parimat kaitset. Võti mõnusa olemise juurde on kihiline riietumine. Igal kihil on oma funktsioon ning kihtide vahel olev õhk aitab luua soojusisolatsiooni! See tähendab, et mitu õhukest kihti hoiavad paremini sooja kui üks paks kiht.
Lisaks, Eesti talveilmad on heitlikud. Mõned päevad on väga soojad, teised väga külmad. Vali riietus, millele saad kihte lisada ja eemaldada. Selliselt sobib talvekombe kasutamiseks läbi terve talve! Esimese kihi rolliks on niiskuse eemale juhtimine, et keha oleks soe ning kuiv.
Teine kiht on peamine soojuse regulaator. Laps, kes veel ei liigu iseseisvalt, vajab tõenäoliselt soojemat kombekat kui laps, kes ei suuda hetkegi paigal istuda. Seega võib laste talvekombe olla nii võrdlemisi õhuke – esimesse klassi minev rahmeldaja –, kui küllaltki paks – beebi talvekombe.
Kolmas ehk väline kiht kaitseb vee, niiskuse ja tuule eest. Mõnikord on teise ja kolmanda kihi vahel veel üks kiht, mis on tehnilisemast materjalist. Välise kihi veekindlust aitab suurendada ka see, kui õmblused on teibitud. Seejuures ei pea olema teibitud mitte kõik õmblused. Tihtipeale piisab, kui teibitud on varrukad ja sääred, mis on tavaliselt kõige niiskusaltimad.
Kolmandaks, miks valida just kombekas?
Vahepeal tundus, et kombinesoonid on juba moest läinud ja neid asendavad jope-pükste komplektid. Tegelikult on laste talvekombed siiski üheks parimaks lahenduseks, et lapsed saaksid nautida õues mürgeldamist iga ilmaga. Ei mingit muret, et selg jääb paljaks või jope ununeb maha. Kombe seljapanek ning äravõtmine on kiire, põhimõtteliselt üks liigutus.
Kombe on fantastiline valik ka teiste riiete kaitseks. Pidulikud riided ei ole alati piisavalt soojad, et nendega tänaval liikuda. Kui pead aga peokohas hakkama riideid vahetama, on see tüütu ja aeganõudev. Kombeka saab aga tõmmata lihtsalt teiste riiete peale ja sellega tuleb ka laps ise toime.