Väikelaps

Kuidas lapsega muretult sisseoste teha

Tühja kõhuga laps ei istu rahulikult ostukärus Foto: Internet

Siin on mõned nõuanded, kuidas mõningase planeerimisega sisseostude tegemist lapse jaoks põnevaks ja jonnivabaks muuta.
Sööge enne poodiminekut.
Tühja kõhuga laps ei istu rahulikult ostukärus, kui ümberringi on nii palju ahvatlevaid asju. Seega tuleks enne poodiminemist lapsel kõht täis sööta. Ootamatult tekkiva kõhutühjuse leevendamiseks on hea kanda käe- või mähkmekotis väikest pakki küpsiseid.
 
Magage enne poodiminekut.
Väsinud laps on rahutu ja tema kärsitus võib muuta poeskäimise täielikuks košmaariks. Ära kunagi planeeri sisseoste lapse  uneajale. Kõige targem on lasta lapsel magada, pärast ärkamist pisut toibuda, kergelt kõht täis süüa ja alles siis poodi minna.
Koosta nimekiri.
Sisseostude tegemist saab märkimisväärselt lihtsustada vajaminevate asjade nimekirja koostamisega. Eriti hea oleks jaotada asjad nimekirja vastavalt sellele, kus nad poes asuvad. Nii väldid poes edasi-tagasi traavimist ja saad kõik vajaliku ilma suurema närvi- ja ajakuluta ostetud.
Paku lapsele tegevust.
Lapsed ei suuda pikka aega rahulikult kohapeal istuda, kuid tegevust pakkudes võib seda aega pikendada. Kui teed sisseoste eelnevalt koostatud nimekirja põhjal, äkki siis tahab lapski sinu eeskuju järgides väikest paberitükki käes hoida? Palju lusti võivad lapsele pakkuda ka kodust kaasavõetud kleepsud, millega saab märgistada ostukorvi minevaid konservipurke, pappkarpe ja piimapakke. Väga mugavad on ka käru külge kinnitatavad mänguasjad, mis pakuvad lapsele mängulõbu, ilma et pidevalt maha kukuksid või üldse ära kaoksid.

Kodune pood.

Tehke poeskäimine lõbusaks ja muretsege lapsele koju väike laste ostukäru, mida saab täita tühjade toidukarpide ja mängutoiduga. See annab lapsele poes toimuvast hea ülevaate ja järgmine kord söögi järele minnes saate mängu päriselt läbi teha, lastes lapsel mõningaid asju käes hoida või korvi asetada.
Mängige mänge.
Eriti hea on ärarvamismäng: proovige poes ringi käies kordamööda arvata ja kokku lugeda, mitmel inimesel on jalad pruunid kingad, mitu lampi on laes, mitut last te poes märkate, jne.
Laps ja ostukäru.
Anna ostukäru lükkamise ja juhtimise ülesanne lapsele (või vähemasti loo see ettekujutus, kui sa ise samal ajal tema seljataga seisad ja käru tegelikult juhid). Väikeste ostude korral võite piirduda piirduda lastele mõeldud ostukäru kasutamisega.
Allikas: suite101.com

Write A Comment