Lapsevanem

Kuidas jõuluks kodu ette valmistada

1. Alusta pühade ettevalmistusi oma kodu põhjaliku koristamisega. Võta seda sama tõsiselt kui kevadist suurpuhastust.
Kõigil meil on välja kujunenud oma stiil ja süsteem, kuidas seda teha, kuid tähtis on, et oleksid organiseeritud.
Mida vaja teha?

  • Loo omale korralik koristussüsteem. Ole organiseeritud!
  • Kirjuta üles kõik ülesanded eelseisvateks pühadeks.
  • Kasuta Post-it kleepse, et tuletada meelde tähtsamaid ülesandeid.
  • Kaasa ka lapsed plaanidesse. Las nad sorteerivad oma mänguasju ise ning las neil olla vaba voli oma tuba dekoreerida nende maitse järgi.
2. Vaata üle kodus olevad jõulukaunistused. Mõned neist võivad olla juba katkised, luitunud ja oma aja ära elanud. Kui sa ei taha raha liigsele jõulunännile kulutada, meisterda ise mõned kaunistused. Veelgi lahedam, kui teed seda koos lastega. Näiteks meisterda mõned jõulusussid, kuuseehted, lumehelbed või hoopis uksepärg.
Isetehtud kingitused on otse südamest

3. Jõulukingitused. See on tõeline peavalu, eriti kui ei ole võimalik rahaga priisata.
Tee kingitused ise. Jah, meil kõigil on võimalik oma hing ja kätesoojus isemeisterdatud asjadesse panna. Isegi teismelisele on võimalik valmistada moodne  kotike mp3 tarbeks või hoopis tore kotiloomake.
Samuti võid proovida dekupaažtehnikas kaunistada karpe, kuhu kingid pista.
Või proovi vanast lambist, kapist, pildiraamist, lauast vmt uue väljanägemisega ese meisterdada, mida tore kinkida. Täpsemaid juhiseid saad Youtube’ ist, pane otsingusse “decoupage” .
4. Peolaud. Jõulude ajal on meil traditsiooniks saanud lookas laud. Kas tõesti on vaja nii palju süüa teha, et kõik õhtul ainult ägisevad, kõhud punnis ees? Ja reaalselt, kas sa jõuad õhtul kõiki roogi maitsta? Kas kogu see närvesööv vaaritamise vaev tasub end ära?

Parem võta vabalt. Kui sul on suur pere kokku tulemas, siis ütle sugulastele, et iga külaline võtaks midagi kaasa. Koosta nimekiri ning las igaüks annab oma panuse. Nii jääb sul aega ka pühaderahu nautida ning meelepärasega tegeleda.
Valmista võimalusel jõuluroad ise. Väldi poest ostmist. Piparkoogitaigna valmistamisega saab pea igaüks hakkama.
Jõulukapsad valmivad lihtsalt, kui teed need valmis päevakese varem ja jõuluõhtul jääb vaid soojendamise vaev.
Loomulikult ei ole kõigil võimalust  meisterdada verivorste, kuid võid uurida, kas keegi neid kuskil maatalus ise teeb. Toetad sellega talumehi ning saad proovida midagi ehedat.
5. Jõulutunne ja meeleolu
Jõulud on perega koosveetmise aeg. Jõulud on pühad, mis on tähtsad eelkõige lastele. Anda lastele südamesoojust ning pühendada neile aega on suurim kingitus, mida teha saab. Kinkigem oma lähedastele aega ja hellust.

Write A Comment