Teismeline

Kuhu minna lastega jõulukuul?

Detsembris toimub Eestimaal nii mõndagi huvitavat laste jaoks. Mitmel pool avatakse jõulumaad ning teatrites toimuvad jõuluetendused.
Väike ülevaade detsembris toimuvast. Kindlasti pole see ammendav, aga oodatud on kommentaarid muude jõulukuus toimuvate huvitavate ettevõtmiste kohta.
1. Viimsi Vabaõhumuuseumis on avatud jõulumaa, kus saab näha ehtsaid Lapimaalt pärit põhjapõtru. Seal saab maitsta mõnusaid jõuluküpsetisi, mängida rehe all jõulumänge. 6. – 15. detsembrini toimuvad jõulumaal lasteetendused, mille käigus lapsed kohtuvad põhjapõtrade ja kelgukoertega ning krõbistavad piparkooke. Etenduste ajakava saab vaadata www.rannarahvamuuseum.ee
2. Nukuteater mängib Tallinna Linnateatri Köismäe tornis jõululoona Victor Hugo „Cosette’i“. Etendust sobib vaadata lastel alates seitsmendast eluaastast.
3. Viljandis Ugala teatri laval esietendub 13. detsembril Norra kirjaniku Thorbjørn Egneri tuntud muinaslugu “Kardemoni linna röövlid” uues kuues. Ugala teatri fuajees on etendusepäevadel avatud Kardemoni linn, kus leidub tegevust ja avastamisrõõmu kõigile. Linnaväravad avatakse tund enne etendust ja suletakse pool tundi peale etendust.
4. Suurejoonelist lastemuusikali „Mary Poppins“ on võimalik vaadata nii Tartus Vanemuise teatris kui ka Tallinnas Nokia kontserdimajas. Vaata infot etenduste kohta www.vanemuine.ee
5. Eesti Draamateatri Merle Karusoo lavastatud lasteetendus „Sünnipäev“ ootab kah vaatajaid. Esietendus toimus 4. dets Eesti Draamateatri väikeses saalis.
6. 7. dets avas Tartu mänguasjamuuseum JÕULUTOA, kus saab üheskoos mängides jõuluajast rõõmu tunda, päkapikujälgi otsida ning puidust jõuluehteid ja lauakaunistusi meisterdada. Jõulutuba jääb avatuks kuni detsembri lõpuni.
7. 10. dets esietendub Rakvere teatris Toomas Suumani poolt näidendiks pandud muinasjutt „TUHKATRIINU ehk Õnn ei hüüa tulles“. „Tuhkatriinu“ etendused koos jõulumaaga toimuvad 10.-21. detsembrini kl 11 ja 15.
8. Advendiajal on Tallinna loomaaias päkapikkude õpituba! Selleks, et ka noored päkapikud õpiksid oma jälgi oskuslikult varjama, ongi nende jaoks 3. detsembrist kuni 21. detsembrini loomaaia Illu kohviku ruumidesse kokku pandud näitus loomade tegevusjälgedest. Lisaks näituse külastamisele on nädalavahetustel võimalus osaleda ka päkapikulaste õpitubades:

  • L, 10. detsember kell 11 – rasvapallide valmistamine talilindudele;
  • P, 11. detsember kell 11 – jõulutähtede meisterdamine;
  • L, 17. detsember kell 11 – notipäkapikkude meisterdamine;
  • P, 18. detsember kell 11 – rasvapallide valmistamine talilindudele

9. Armas talvemuusikal “Mõmmi ja päkapikud” etendub 15. detsembril Pärnu Kontserdimajas, 17. detsembril Tartu Kontserdimajas ja 18. detsembril Nokia Kontserdimajas. Kuni 3-aastased lapsed pääsevad etendusele tasuta, kui istuvad saatja süles.

Write A Comment