Lapsevanem

Kodused vahendid külmetuse raviks

Väikese külmetuse puhul ei maksa otsejoones apteeki joosta Foto: Dreamstime

Väikese külmetuse puhul ei maksa otsejoones apteeki joosta, sest nagu kinnitab alljärgnev artikkel, saab külmetusest jagu ka lihtsate koduste vahenditega.
Õhuniisutaja
Õhuniisutaja on suurepärane vahend kinnise nina raviks. Kasutades õhuniisutajat magava lapse toas väheneb ninakinnisus ja paraneb uni. Niisutaja puudumisel korral sulge vannitoa uks ja lase kuumal dushil mõnda aega joosta. Ruumi koguneb aur, mis aitab samuti ravida kinnist nina ilma ravimite kasutamiseta. Protseduuri võib korrata lõpmatult.
Lusikatäis teed
Mett on lastele antud juba ammu ja see on üks rahvatarkusi, mis pole iganenud. Pea meeles, et toidumürgituse ohus ei tohi mett anda alla aastasele lapsele, kuid suuremad poisid-tüdrukud võivad sellest vägagi abi leida. Kui külmetus ei lase lapsel korralikult magada või segab mängimist, anna talle lusikatäis mett. Mesi pehmendab karedat kurki ja leevendab köha sama efektiivselt kui käsimüügist saadavad ravimid.
Võimalikult palju vedelikku!
Vedelikud aitavad lapsel külmetusest jagu saada ja kiiresti paraneda. Nohu ja ja valusat kurku leevendavad tõhusalt vesi ja kõrge C-vitamiini sisaldusega mahlad. Kui laps ei taha mahla eriti juua, tee sellest jäätist. Selleks aseta 100-protsendiline apelsinimahl väikese pabertopsiga sügavkülma ning enne põhjalikku jäätumist lisa selle keskele pulk. Tulemuseks on tervislik magustoit, mis aitab lapsel kiiresti haigusest vabaneda.
Und, und ja veelkord und
Uni parandab organismi vastupanuvõimet haigustele, mistõttu on soovitatav külmetuse korral võimalikult palju puhata. Tõenäoliselt on laps niikuinii viril, seega võib ta nõustuda õhtul varem voodisse minema ja hommikul pisut kauem unelema. Lisapuhkus kulub kindlasti ära ka emale-isale, kaitses muuhulgas ka neid haigestumise eest.
Parim ravim on ennetus
Parim viis last külmetust ravida on seda juba algusest peale vältida. Kuigi see on peaaegu võimatu, saab lapse külmetumise sagedust märkimisväärselt vähendada. Selleks tuleb õpetada ta korralikult käsi pesema. Tehke seda alati õuest tulles või pärast teiste lastega mängimist. Nii vähendate koju sattuvate pisikute arvu ja pereliikmete külmetumist.
Allikas: suite101.com

Write A Comment