Blogi

Keisrilõike riskid ja tüsistused

Operatsiooniriskid ja -tüsistused on seotud suurema verekaotusega kui vaginaalse sünnituse puhul tavaliselt. Foto:Dreamstime

Millised on keisrilõike riskid ja tüsistused?
Operatsiooniriskid ja -tüsistused on seotud suurema verekaotusega kui vaginaalse sünnituse puhul tavaliselt, operatsiooniaegsete naaberorganite vigastustega jne.
Narkoosiriskid on enamasti seotud reaktsioonidega keisrilõikel kasutatavatele ravimitele. Tõestatud on narkoosiravimite kaugtoimed lapsele, tõusnud on risk narkosõltuvuse tekkeks.
Operatsioonijärgsed riskid. Kõige sagedamateks tüsistuseks on operatsioonihaava põletik, mis vajavad antibiootikumravi ja pikemat haiglas viibimist. Üldnarkoosist ärkamine võib olla üsna ebameeldiv kogemus, samuti ka haavavalu ja sellest tulenevad probleemid liikumisel ja lapsega tegelemisel.
Riskid lootele. Tervele lootele on loodus andnud väga hea kohanemisvõime ja füsioloogilised mehhanismi, kuidas sünnitusest edukalt läbi tulla. Plaanilise keisrilõike puhul ei saa loote kohanemismehhanismid käivituda ja sellest tingituna on vastsündinul sageli hingamis, -kohanemis- ja imemisprobleemid.
Erinevate allikate põhjal
 
 
 
 
 

Write A Comment