Rasedus

Ohutu trenn raseduse ajal

Ohutu trenn raseduse ajal

Suurenev kõht ei tohiks olla treeningul probleemiks. Küll on aga mõningaid asju tulevasel emal vaja kõrva taha panna, et sünnitus kergem ja vorm parem oleks, kirjutab NaisteMaailm.
Raseduse ajal treenimine ei hoia keha mitte ainult toonuses, vaid aitab kaasa vereringele, võidelda rasvade vastu ja valmistada keha sünnipingutusteks ette.
Samas tuleks rasedal kõrva taha panna mõned ettevaatusabinõud ja viia läbi muudatused treeningrežiimis, et kohaneda kasvava keskkohaga ja hoida tulevast beebi turvaliselt.
NB! Vali riietusesemed, mis on tehtud spetsiaalselt rasedatele.
1. Alusta aeglaselt. Kui sul oli juba enne rasedust oma treening-režiim, siis võid sellega jätkata, tehes raseduse arenedes mõned väiksemad muudatuses. Kui alustad programmi, et jääda raseduse ajal vormi, siis peaksid alustama väga rahulikult,et end mitte väga ära väsitada
Alusta 20-30minutiliste rahulike jalutuskäikudega 3-4 korda nädalas. Kui oled juba treenitum, siis võid järk-järgult kõndimise intensiivsust tõsta ning lisada harjutusi spetsiaalselt rasedatele.
2. Venita oma keha õrnalt enne ja pärast treeningut, et vältida lihasevalu. Tee mõned käeringid, pearingid, ülakeha ringid, siruta end ette, siruta taeva poole. Venita sääre- ja reielihaseid.
3. Kuula oma keha. Ära kunagi treeni end kurnatuseni. Kui sul jääb õhust puudu, tähendab seda, et kehas on vähe hapnikku. Kui sa tunned valu või krampi, siis keha annab teada, et on aeg rahulikumalt võtta ja mitte nii tugevasti tegema sundida.
4. Tee pidevaid pause. Kui tunned pearinglust, puhka ja joo vett. Istu nii kaua maas kuni hingad normaalselt.
5. Ära kunagi treeni väga palava ilmaga.
6. Väldi lamamist selili kõval pinnal, eriti esimese trimestri jooksul. Selili lamavas asendis pressitakse su suurenev emakas seljakeeliku vastu, mis pärsib seal vereringet.
7. Jõutreeningut tee ainult ülakehale ja kätele. Väldi raskuste tõstmist, mis tekitab pinget selja- ja vaagnapiirkonnas.
Nõuanded ja hoiatused
*Väldi spordialasid ja harjutusi, kus pead kiiresti oma gravitatsioonipunkti vahetama.
*Proovi joogatunde rasedatele.
*Kanna väga häid spordijalanõusid, mis toetavad niigi surve all selga ja pahkluid.
*Toitu tervislikult. Süsivesikuid läheb eriti vaja. Treeningutega kulub süsivesikuid eriti palju, mistõttu täida kütusevarusid pidevalt.
NB!Konsulteeri oma arstiga, enne kui alustad igasugust treeningut raseduse ajal.
Allikas: Naistemaailm.ee

Write A Comment