Pärast sünnitust

10 nippi kuidas kõhulihased trimmi saada!

Aja oma kõhulihased trimmi. Foto:Dreamstime

Isegi, kui teed istuvat tööd või kantseldad kogu päeva lapsi, on järgnevad nipid kõhu trimmimiseks asendamatud.
1. Tantsi kilod maha!
Igasugune tantsimine põletab suurepäraselt rasvu ja kaloreid – umbes 400 kalorit tunnis – ja tantsimine on keskkohale just parim trenn. Eriti kasulikud on salsa, seltskonna- ja kõhutants.
2. Vaheta tool palli vastu!
Võid tunda end küll tobedalt, kuid tooli asemel fitness-pallil istumine aitab su kõhu toonusesse viia. Pallil püsimiseks ja tasakaalu hoidmiseks pead sa lihaseid töös hoidma, ning eriti veel kõhulihaseid.
3. Kõhulihaseharjutused!
Jah, sa oled seda nähtavasti juba tuhandeid kordi kuulnud, et vanad head ülakehatõsted maast aitavad lihaseid tugevdada. Aga kui otsid efektiivset trimmimeetodit, pead selle veelkord kõrva taha panema.Võiksid alustada kasvõi 10-15 kõhulihaseharjutusega päevas. Tulemusi ei näe sa küll kohe, kuid kui oled järjepidev, ei lase need end kaua oodata. Hoia alati käed kõrvade, mitte kukla taga, nii ei venita sa liialt oma selga või kaela.
4. Puusatõsted!
Kui kõhulihaseharjutused tunduvad liiga tüütud, siis võid teha neid vaheldumsi puusatõstetega. Lama selili põrandal, peopesad suunaga põranda poole. Tõsta puusad maast, aga hoia käed ja õlad vastu põrandat. Hoia mõned sekundid ja lase end tagasi põrandale. Korda harjutust 15-20 korda.
5. Jooga!
Jooga pole ainult staaride, näiteks Madonna pärusmaa, vaid seda annab edukalt teha ükskõik millisel tasemel. Jooga aitab suurepäraselt kogu keha toonust tõsta, eriti hea on see aga just kõhulihastele. Joogas on tähtis õige hingamine ja kehahoid – need viivad omakorda trimmis kuuspakini.
6. Jälgi rühti!
Et su kõht oleks trimmis, peab su selg seda samuti olema. Lihastekogum su keskkohas aitab toestada selga – kui kõhulihased on viletsad, vajuvad õlad längu ja selg kühmu. Seisa sirgelt ja hoia oma selja- ja kõhulihased pingul!
7. Pööra ja vääna!
Kui oled juba pikka aega teinud kõhulihasteharjutusi (ülakeha tõsted), siis märkad, et sooritad need vaevata ning areng oleks justkui peatunud. Ära alla anna ega võimle ka liiga palju! Tee harjutusi hoopis teistmoodi. Hoia käed kõrvade taga ja tõuse aeglaselt üles ning kääna ülakeha – keskkohast, mitte seljast või õlgadest – ja proovi küünarnukiga tabada vastaspõlve. Pööra end tagasi ja tee sama teisele poole.
8. Puuduta varbaid!
Kui kõik eelnevad harjutused on sind ära tüüdanud, siis proovi midagi uut. Lama põrandal maas, käed taeva poole. Tõuse üles ja vii käed ette, justkui prooviksid varbaid puudutada. Naase algpositsiooni ja proovi uuesti, aga soorita harjutus aeglaselt, et venitaksid lihaseid hästi.
9. Hoia kõht sees!
Seda ei pea naistele mitu korda ütlema – paljud teevad seda nagunii kogu aeg. Seda lihtsat harjutust võid teha siis, kui kõnnid ringi, ootad bussi või vaatad telekat. Kes ütles, et diivanil ei või end trimmi ajada? See harjutus annab kõhule hea toonuse.
10. Ära puhita kõhtu täis!
On palju asju, mida võid peenema keskkoha nimel teha kas või üleöö. Vaheta mullijoogid mullita vastu, näri aeglaselt ja tarbi kasulikke jogurteid, mis vähendavad puhitusi kõhus.
Allikas: Naistemaailm.ee

Write A Comment