Kui perre sünnib laps, jääb sõpradega veedetav aeg loomulikult vähemaks. Kuid ei tasu neid ka täiesti unarusse jätta, sest sõpradelt saadav hingeline toetus on noorele emale väga tähtis.
Parenting.com on loetlenud 5 eri tüüpi sõpra, keda iga ema vajab oma vaimse heaolu tarbeks ja igapäevaelus peetava olelusvõitluse ajal. Paraku on nii, et mõneski sõbrannas võib leida üheaegselt mitu eri tüüpi, seega pole viie sõbranna olemasolu ilmtingimata hädavajalik. Parenting.com annab nõu, kuidas sõbrannat alal hoida ka keset kiiret igapäevaelu.
Millised sõbrannad sul siis olemas võiksid olla?
1. Samas olukorras olev sõbranna ehk siis noor ema
Samas olukorras olev sõbranna saab aru, miks pole võimalik ühel hetkel enam lihtsalt oma käimisi käia ja miks on mõnikord nii raske lapsehoidjat leida. Samas olukorras oleva emaga võid vestelda just sel eluetapil olulistel teemadel ja loota, et kaaslane mõistab sind. Teda ei takista see, kui teil on lapsed kohtumisel kaasas.
Selleks, et sõbrasuhe säiliks, oleks siiski vajalik, et te vahel kohtuksite ka ilma lasteta. Nii saate mõlemad endale lubada nii hädavajaliku hingetõmbepausi.
2. Lastetu sõbranna
Lastetu sõbrannaga võib vestelda täiskasvanute teemadel. Tasub meeles pidada, et rasedus ja sünnitus pole kaugeltki ainsad naisterahva rollid ning et väikelapse emalegi on vaja oma elu. Lastetu sõbrannaga on kergem kokku leppida kohtumist, sest too ei pea vaatama, kelle hooleks oma laps jätta ega jälgima lapse magamamineku aegasid.
Selleks et oma lastetu sõbrannaga häid suhteid säilitada, ära räägi kogu aeg lastest ja pereelust. Kuula teda ja ole huvitatud ka tema käekäigust. Isegi kui sinu lastetu sõbranna on väga huvitatud lastest ja tal pole nende vastu midagi, on ka sinul vahepeal väga kasulik vestelda muudel teemadel.
3. Kõike näinud ja kogenud ema
Kogenenum ja ehk pisut vanemgi ema sinu sõbrannana on äärmiselt vajalik juhtudel, kui sa ise ei tea, kuidas peaks toimima. Niisugune sõbranna on juba olnud samasugustes olukordades ja oskab sulle nõu anda ning vajadusel julgustada oma kogemustele tuginedes.
Kogenum ema kindlasti naudib olukorda, kus ta saab nõuandeid jagada, kuid ära unusta teda selle eest ka tänada. Ära pea seda sõbrannat iseenesest mõistetavaks, kellele võib alati helistada probleemide korral. Kuula ka teda ja tema muresid.
4. Sind alati toetav sõbranna
Sõbranna, kes on alati valmis aitama, sõltumata sellest, kas tegemist on lastehoiu, murede ärakuulamise või kappide koristamisega, on kulda väärt. Tema abile võid loota ja sa tead, et sul on alati keegi, kes kuulab ja pakub abi, kui seda vajad.
Selleks, et sõbranna ei tunneks end siiski ärakasutatuna, pea meeles talle pakkuda ka vastuteeneid, hinnata temalt saadud tuge ja tänada kogu abi eest. Pea meeles, et sõprussuhted põhinevad vastastikusel suhtlemisel. Ole ka ise sõbrannale siis abiks, kui ta sind vajab.
5. Valusalt ausameelne sõbranna
Meil kõigil on vahel hea kuulda tõde, kuigi see pole mõnikord niisugune, nagu me seda kuulda igatseme. Sõbrannat, kes hoolib sinust nii palju, et julgeb öelda otse ja ausalt oma arvamuse välja, tasub püüda säilitada. Paljudele on tõekuulutaja oma õde või pikaajaline lapsepõlvesõbranna. Tasub siiski eristada ainult iseendale mõtlevat ja tõeliselt sinu heaolust hoolivat sõbrannat.
Kuigi selle sõbranna mõtteavaldused võivad vahel sulle tuska tekitada, ehkki ise sisimas samal arvamusel oled, ära unusta niisugust väärtuslikku sõbrannat tänada tema aususe eest ja öelda, et hindad seda väga.
Kas sul on sõbrannad alles või oled nad ajavoolus kaotanud? Või on ehk nemad sinu unustanud?
Blogi
2 kommentaari
Minul on olnud üks sõbranna alates 3-st klassist, lõpetasime koos keskkooli, läksime edasi õppima ja oleme tänaseni parimad sõbrannad. Räägitakse, et mida rohkem koos oled, seda sarnasemaks muutud….see kehtib ka meie kohta. Kutsekas ajati meid alati segamini, isegi eksamil õppejõud tegi nalja, et äkki olemegi õed, aga ise seda lihtsalt ei tea 😀
Lapsed sündisid meil ka 3-kuuse vahega ja mõlemal on tüdrukud 🙂 Kuigi see ei olnud nii planeeritud 🙂
Nüüd elame erinevates linnades, kuna kolisin Viljandist Rakverre, kuid suhtleme tihedalt…..
Pingback: Millised sõbrannad võiksid noorel emal olemas olla? | Perelood ja pereelu