Sünnitus

Sünnitusmajad Eestis

Pelgulinna sünnitusmaja

Pelgulinna Sünnitusmaja
www.synnitusmaja.ee
Sõle 23, Tallinn
Telefon vastuvõtus: +372 626 1314

 


ITK Naistenõuandla

Ida- Tallinna Keskhaigla Naistekliinik
www.sunnitusmaja.ee
Ravi 18, Tallinn
Vastuvõtud ja info: 666 1900
Telefon sünnitusosakonnas: 620 7159


Tartu Ülikooli Kliinikum

TÜ Kliinikumi Naistekliinik
www.kliinikum.ee/naistekliinik
L- Puusepa 8, Tartu
Telefon registratuuris: 731 9100
Valvearst: 731 9922, 731 9923


Lõuna-Eesti Haigla

Lõuna –Eesti Haigla
www.leh.ee
Meegomäe küla, Võru vald, Võrumaa
Telefon registratuuris: 786 8569
Telefon sünnitusosakonnas:

  • Valveõde – 786 8541
  • Valvearst – 786 8539
  • Valveämmaemand – 786 8540

Ida- Viru Keskhaigla

Ida- Viru Keskhaigla
www.ivkh.ee
Ilmajaama 12, Ahtme, Kohtla-Järve, 2. korrus
Valveämmaemand: tel 331 1091
Ämmaemandapost: tel 331 1094


Järvamaa Haigla

Järvamaa Haigla
www.jmh.ee
Sünnitusosakond, A-korpus, Pärnu 53, Paide
Naistenõuandla, B-korpus, Tiigi 8, Paide
Info: +372 38 48151

Registratuur tel. +372 38 48 132

Telefon sünnitusosakonnas: 384 8151
Info 24 h tel. +372 38 48 153


Põlva Haigla

Põlva Haigla
www.polvahgl.ee
Uus 2, Põlva
Telefon registratuuris: 799 9198
Telefon sünnitus-günekoloogia osakonnas : 799 9127


Viljandi Haigla

Viljandi Haigla
www.vmh.ee
Pärsti vald, Viljandimaa
Telefon registratuuris: 435 2076
Telefon sünnitusosakonnas: 435 2113


Kuressaare Haigla

Kuressaare Haigla
www.saarehaigla.ee
Aia 25, Kuressaare
Infotelefon 24 h: 452 0040
Infotelefon sünnitusosakonnas: 452 0089


Pärnu Haigla

Pärnu Haigla
www.ph.ee
Ristiku 1, Pärnu
Telefon registratuuris: 447 3300
Infotelefon: 447 3301
Sünnitusosakonna ämmaemand: 44 73 537


Narva Haigla

Narva Haigla
www.narvahaigla.ee
Haigla 7, Narva
Infotelefon : 357 1835
Sünnitussaali telefon: 356 0613
Vastuvõtuosakond: 357 1583
Valveõe telefon: 356 1241


Rakvere Haigla

Rakvere Haigla
www.rh.ee
Lõuna põik 1, Rakvere
Telefon registratuuris: 322 9780
Infotelefon: 322 9099


Hiiumaa Haigla
https://www.haigla.hiiumaa.ee/

Hiiumaa Haigla

Rahu 2, Kärdla
Telefon registratuuris: 462 2795
Telefon sünnitusosakonnas: 462 2785

32 kommentaari

  1. Olen sünnitanud 2 korda põlva haiglas ja olen nende tööga väga rahul. Kuna põlva on väike koht, siis on ka vähem sünnitajaid. Tänu sellele olen mõlemad korrad saanud olla lapsega kahekesi 1 palatis. Siin haiglas on olemas ka peretoad. Ise pole seda varjanti kasutanud kuna ei näinud vajadust. Kui oleksin pidanud olema samas palatis teiste emmede ja titadea siis kindlasti oleksin võimalusel kasutanud peretuba. Ämmaemandad on ka olnud väga toredad.

  2. Mina olen oma 4 last kõik sünnitanud maarjamõisa all,esimene laps oli küll toomemäel ja seal oli kodune olla küll aga külm aga poiss ja kaksikud said maarjamõisa uues osas olla ja väga meeldiv oli.Minul ämmakatega vedas ja kõik oli tore.

  3. Minu poeg nägi ilmavalgust Viljandi haiglas.Mul oli hästi tore arst,agamõndade ämmakatega ma rahule ei jäänud.Nähvasid pidevalt.Õnneks olen ma omas kodukohas nüüd tagasi ja kui järgmine kord peaks sünnitama,siis kindlasti tartus.

  4. Mul on üks laps ning meie laps sündis Pelgulinna sünnitusmajas. Kuigi ise ma Harjumaalt pärit pole, otsustasime me siiski, et jätame kodukandi haigla ning lähme Pelgulinna. Kuna meie sugulane on seal ka ämmaemand, siis oli valik selge, et meie laps näeb ilmavalgust just Pelgulinna sünnitusmajas.
    Läksin saatekirjaga, kui rasedust oli juba üle 41 nädala. Algul tundus haigla mulle veidike võõras ning ebamugav. Palju oli vene keelt kõnelevaid arste, asjatoimetajaid.
    Hetkel, kui aga minu ning mu lapse olukord ohtlikkuks muutus, oli mu ümber kõige hoolivamad ning tähelepanelikumad arstid. Sain teada, et mul on erakorraline keiser , sest lapsega on kõhus asjad pahasti. Kõik see toimus 25 minuti jooksul. Teadasaamine, ettevalmistus, epiduraal, operatsioon. Kogu meeskonnatöö oli ülimalt professionaalne ning ma ei suuda siiani mõtteis neid arste ning medtöötajaid ära tänada, et nad nii kiirelt tegutsesid ning mu lapse elu päästsid. Keisrilõike ajal sai palju nalja, arstid hoidsid mu tuju üleval, et ma end liialt üle ei mõtleks ning hetkel ,kui kuulsin oma lapse nuttu, teadsin, et kõik on korras-minu pisike ime on sündinud.
    Mu last näidati hetkeks ka mulle, viidi kaaluma/mõõtma, ülevaatusele ning siis sai ta juba oma issi sooja sülle.
    Minu eest hoolitseti peale keisrit ning ka järgneval ööl intensiivis ülihästi. Pole millegi üle kurta või kaevata.
    Meie saime perepaalti probleemideta, kuigi sel ajal oli nendega raskusi.
    Laidaksin vaid sda, et sel ajal olid voodid väga ebamugavad. Madratsid libisesid pidevalt voodikarkassilt maha ning magada oli selle tõttu ebamugav. Veidike noriks ka ämmaemandate kallal, kes oleks võinud rohkem rääkida imetamisest, selle sagedusest. Et tekkis olukord, kus üks ämmaemand väitis ühte ning teine teist. Ning söögitädi oli ka veidike kuri, sest ma ei olnud kunagi jõudnud selleks ajaks, kui ta tagasi tuli, sööki ära süüa.
    Aga minu järgmine(sed) lapsed sünnivad ka kindlasti Pelgulinna haiglas!

  5. mina sünnitasin pelgulinnas ja üldiselt olin rahul kõigega. kuna laps sündis vaakumiga, siis olime paar päeva kauem sees. õnneks ma ei mäleta selle lastearsti nime, kes siis tööl oli. aga meil oli selline “vahva juhus” temaga, et kirjutas meid juba välja, andsin allkirja ja kutsusime auto järgi… hea, et veel lifti polnud astunud, kui järgi jooksis ja ütles, et ajas mu paberid teise toa naisega segamini ja meil lapsel mingi infektsioon ja peame intensiivi jääma. või noh – tema jutt oli, et mingi infektsioon on, võtavad proovid ja siis võibolla 7 päeva pärast külvist näha, võibolla 2 nädala pärast alles näha, milles asi… ma olin täielikus šokis, et apppppikene, me jääämegi siia!! mulje jäi jutust, nagu laps suremas, teate… ulgusin seal terve päeva paanikast! peale lõunat siis sain lapse juurde intensiivi ja need tädid seal seletasid rahulikult, et see nii paljudel lastel (neid lapsi oli seal ka tõesti palju) ja et saate mõned päevad ravi ja ilmselt korras. siis lõpuks hakkasin vaikselt rahunema… intensiivi tädid olid väga toredad ja lohutavad 🙂 seega, enne ajas ühe ema asjatult paanikasse ja meid oleks haige lapsega koju saatnud!!! lõpuks olime siis ravil 3 päeva ja saime õnnelikult ja tervelt koju 🙂 ok, kõigil juhtub, aga lapse tervis pole asi, mille arvelt hajameelne olla! üldkokkuvõttes, SEE ARST rikkus mu meeldiva mulje sellest haiglast! kui praegu uuesti sünnitama peaks minema, siis sinna ma ilmselt ei läheks…. kuigi teised kõik olid toredad, on see vastik kogemus siiani meeles ja mingi tõrge on hinges selle haigla vastu…

  6. Meie teine laps nägi ilmavalgust TÜ Kliinikumi naistekliinikus,olen selle haiglaga super rahul:)sünnitus toimus kiirelt ja alati oli arst olemas,kuigi samalhetkel oli veel 2 sünnitajat,saime suurepäraselt hakkama.minu ema ja vennalapsed sündisid ka 2011 tartus ja ka nemad on kõigega super rahul olnud.

  7. Mina käisin sünnitamas Pelgulinnas. Enne sünnitama minekut uurisin natuke haigla, tuli nii negatiivseid kui ka positiivseid arvamusi. Siiski jäin endale kindlaks ja otsustasime Viimsist sinna sõita sünnitama. Mul jagub ainult kiidusõnu. Me saime küll ema-lapse toa (tahtsime peretuba), aga mehel lasti sellegipoolest seal kõik need 3 päeva koos meiega olla. Arstid olid toredad. See söögitädi ajas mind ka natuke vihale.. ma olin just sünnitanud ja ma tõesti ei suutnud kõike sööki ära süüa, vaadati alati kurjalt.
    Sellegi poolest läheksin ka teine kord sinna tagasi!

  8. Sünnitasin Ida-Tallinna Keskhaiglas ja jäin rahule. Arstid olid toredad ja abivalmid. Natukene pidin pettuma oma ämmaemandas, kes sünnituse vastu võttis. Muidu oli kõik väga Tip-Top 🙂

  9. Mina sünnitasin ITK-s . Ämmaemandaga jäin väga rahule .
    Aga perepalatit me ei saanud ja siis saadeti mind lapsega ühispalatisse kus olin üksi. Viidi sinna ja lihstalt pandi laps voodisse ja kõik . Terve öö laps oli mul tissi otsas või karjus . Mitte keegi vaatamas ei käinud et kuidas on ja kuidas läheb . Ma ei osanud lapsega mitte midagi teha , tõesti väga pettunud olin selles et mitte keegi ei tundnud huvi ka mitte . Nii vastik ja niru tunne oli . Jägmine päev saime perepalati aga seal saime olla vaid paar ööd ja siis saadeti mees minema ja mind viidi jälle ühispalatisse . Nimelt pojal olid põletiku näitajad kõrged . Kui abi läksin küsima või nõu siis nähvati ja olidi üleolevad. Nii vastik tunne oli . Kui peaksin uuesti kunagi sünnitama siis kindalti mitte ITK-s .

  10. Eks neid häid ja halbu kogemusi on igas sünnitusmajas olnud. Ei ole nii, et üks koht on 100% ideaalne ja teine alla igasugust arvestust.
    Mina olin kuulnud Viljandi kohta oi oi kui halbu lugusid jne. Ise sünnitasin Viljandis 2010 suvi ja olen rohkemgi kui rahul. Mul oli super meeskond – nii arst, ämmakas kui ka hooldaja, jagub ainult kiidusõnu. Ja ka järgnevate haiglas veedetud päevade kohta on ainult positiivset öelda.
    Kõik oleneb ka sellest kuidas sa ise meelestatud oled.

    • Tänapäeva sünnitusasutused on heal tasemel üldiselt, kuid võib neis leiduda halvasti käituvaid töötajaid.
      Siis kui mina sündisin, olid ajad teised. Kunagises NSVL-is oli ju kõik võimalik! Juhtusin sündima Viljandis. Siis küll olid vähemalt pooled sünnidusmaja töötajad sellised, kes tegelikkuses poleks sobinud sinna tööle – olid ülbitsenud patsientide kallal ja üks olevat olnud ka vägivaldne. Ka minu kui äsjasündinud beebiga olevat lastearstid (üks oli mingi juhataja nimega Reissaar) väga pahasti ümber käinud. Ma olevat olnud sinikaid täis. Sünnitusasutus oli asunud too kord 1977a algu poolel kusagil praeguses Koidu tänaval.

  11. minu lapsed sündisid mõlemad rapla haiglas.tore haigla on kuid kahjuks pannakse esimesest jaanuarist sünnitus osakond kinni. =(
    arstid olid kenad ja kõik oli väga lahe.õnneks jõudsin teise lapse see aasta enne kinnipanekut ilmale tuua just seal haiglas.väga tänan neid toredaid arste ja ilusaid tulevasi pühi =)

  12. Meie tütrekene nägi ilmavalgust itk-s, kogemus oli supper ja ämmaemandad olid ka väga toredad ja abivalmis. Ämmaemand oli Marge Tamm kui ei eksi, enam ei mäleta, aga eriti soojaks tegi südame tol päeval tööl olnud praktigant, kes näitas üles suurt hoolt ja armastust, kahjuks ei tea tema nime, aga olen talle südamest tänulik:)

  13. Minu mõlemad lapsed sündisid Pelgulinna Sünnitusmajas.Olin kõigega rahul juba esimese lapse sünni ajal,arstid olid väga ettevaatlikud,viisakad,abivalmis.Esimese lapse sünni ajal oli ainult see paha, et ainult üks õde oli terve osakonna peal olemas ja polnud alati kättesaadav,aga usun et selleks oli mingi põhjus,kuna mingi aja pärast oli neid palju.Teise lapsega oli kõik kiirem ja parem.Oli alati olemas ema ja lapse tuba.Kuna mul oli teise lapsega raske sünnitus kus kaotasin palju verd,siis ei suutnud ma püsti seista,tassiti mind ratastooliga ja mu kotte ja veel last ka pealekauba:)Aidati lapsega alti,ühesõnaga super…Kindlasti kui on jällegi plaanides laps siis sünnitama lähen kindlasti vaid Pelgulinna Sünnitusmajja!

  14. Mina olen oma kaks last sünnitanud Rakvere haiglas. Esimene sünnitus läks väga kenasti tänu ämmaemandale, kes tõesti oli tore ja aitas mind ning oli juures lohutamas. Teise sünnitusega oli natuke probleeme.Ehk oli ka asi selles,et mõeldi kuna suht järjest sünnitused, et küll ,ma ise tean ja saan hakkama. Just jäi puudu personali poolsest toest. Aga ikkagi kiidan Rakvere haigla sünnitusosakonda ja selle töötajaid.

  15. Sünnitasin siis esimest korda ja Ida- Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus. Sünnitus läks suht kiiresti (3…4 tundi), tassiti mindki ratastooliga kuna ise püsti ei suutnud seista ja aidati lapsega. Ämmakaga jäin väga rahule, arstid ja õed olid kah toredad. Järgmisel sünnitusel kindlasti sama ämmakat soovin, soovitan ka teistele (Kristi Sims).

  16. Kommenteeriks siis Järvamaa haiglat. Olen sünnitanud seal oma esimese lapse ja kõik oli ilus tore. Mitte, kui ühtegi nurinat ei ole. Aga, kui rääkida oma teise lapse sünnilugu, siis kohe ei tea.
    Poole öö pealt pidin minema Viljandi haiglasse, kuna nn. õed vaidlesid mulle vastu, et ma ei hakka sünnitama. Kuskile selja piirkonda tehti süst, mis pidid ära kaotama mu nn. libavalud.
    Selle aja jooksul mis ma seal istusin kella 8-st hommikul, kuni kella 10-ni ei käinud ämmaemad mind kordagi vaatamas.
    Õnneks ei juhtunud lapsega midagi ja sinna ma ei sooviks rohkem sünnitama minna.

  17. Mina kiidan Rakvere Haiglat ja personali,olen 3last Rakveres sünnitanud ja alati väga rahule jäänud.Viimase lapse sünni juures oli ämmaemand Piret Pärs keda teatsin juba teise lapse sünnitamise ajast väga tore ämmaemand.Üldse on kogu sünnitusosakond meeldiv ja hubane.
    Naised,julgelt võite Rakvere Haiglasse sünnitama minna seal ei tehta liinitööd nagu suurtes linnades,seal on aega teiega tegeleda.

  18. Meie käisime Pelgulinna Sünnitusmajas oma tibukest ilmale toomas 🙂 Oleme väga rahul! Arstid, ämmakad, õed kõik olid väga sõbralikud, kuigi neid meie haiglasoleku ajal vahetus päris tihti. Aga lõpus jäi meiega ikka üks ämmakas, kes siis meie tütrekese vastu võttis.
    Soovitud peretuba meile peale sünnitust kohe anda ei olnud, aga siis lubati issil koos meiega suures ühistoas olla, kuna seal hetkel teisi emmesid polnud. Kuni siis meie soovitud peretuba vabanes.
    Üldine mulje jäi soe ja sõbralik 🙂

  19. Olen 2 korda sünnitanud Pärnu haiglas. Esimese korraga rahule ei jäänud, sest personali hulgas oli nähvajaid ja halvasti ütlejaid. Tegu oli minu esimese lapsega ja esimese sünnitusega. Lõppes see sünnitus keisrilõikega. Keisrilõike eel mulle maski näole sättides vajutas keegi õdedest mul kõrisõlme kinni, et kiiremini “magama jääksin”. Selline tegevus tõi minus esile aga okserefleksi ja oksendasin täis nii enda kui narkoosimaski. Edasi ei mäleta enam miskit, ent päev hiljem kui arst palatites ringkäiku tegi, tutvustati mind kui “see ongi see naine, kes meil terve opisaali täis oksendas”. Tundsin ennast sellist laadi sildistamisest väga alandatuna. Teine valus hoop sõnade näol sai osaks esimesel korral kui toibusin ja laps mu rinnale toodi. Soovitati proovida tita aeg-ajalt rinnale panna, et imema hakkaks. Mingi hek kui last jälle rinnale sättisin, tema aga korralikku haaret kätte ei saanud ja nutma hakkas, siis üks sanitar või õde või kes iganes ta seal juhtus mulle kõrvale sattuma nähvas “mida sa vägistad lapsest!”. Sellised ütlused jäävad eluks ajaks ebameeldivalt kummitama…
    Teist last kaalusin sünnitama minna mujale Eestimaa haiglasse, ent lõpuks jäin ikkagi Pärnu peale. Ja teise sünnitusega oli meeskond imeline, absoluutne teine äärmus kui esimesel korral – abivalmis, julgustav, soe ja sõbralik. Seega arvatavasti on suht õnnemäng, millise vahetuse aegu sinna haiglasse sünnitama sattuda. Ja eks seetõttu on ka arvamusi Pärnu haigla kohta on seinast seina, nii nagu minul.

  20. Mina olen oma mõlemad lapsed Rakvere haiglas sünnitanud. Palatid on kenad ja mugavad. Personal on igati abivalmis ja meeldiva suhtumisega…

  21. Sünnitasin 2009a Lõuna-Eesti haiglas.
    Kahjuks on sünnitusosakonnas ainult 1 korralik sünnitustuba, mis on hubane, kaasaegne ja suure vanniga(mulle vann oluline ei olnud siis). Kahjuks sain mina sünnitama sinna teise tuppa, mis oli suht jube meie arust. Sünnituslaud oli mingi vanaaegne(umbes nagu sae filmis:D), tuba jättis suht räsitud mulje. Eraldi oli vannituba, vanaagsete plaatide ja koduse kitsa vanniga, kuhu mina täpselt sisse mahtusin ja see EI OLNUD mugav:D Ühesõnaga hubasusest oli asi kaugel ja mugavalt ma end seal toas ei tundnud.
    Perepalati saime me sellise kus kaks eraldi voodit aga see oli OK, tuba oli soe ja mõnus. Korralik ja ilus.
    Arstidega oli nii nagu oli. Oli vaid üks arst kes meile ei meeldinud, sest tema arust oli tore sünnitaja kallal õiendada ja üldse pahuralt ringi käia. Enamus arste olid siiski väga soojad ja toredad, ka need kes tulid hiljem järelkontorolli tegema. Lastearst oli ka väga tore.
    Söögid on nagu haigla söögid ikka…Ei midagi superhead aga enamus siiski söödavad:) Õnneks on all ka kohvik/pood, kust siis endale midagi head soetada kui isu:P
    Samuti anti haiglast ka beebile mähkmeid nii palju kui kulus ja enda tarbeks hiiglaslikke aluslappe, aga õnneks oli endast kaasas hügieenisidemed, mida oleks saanud vajadusel ka alt apteegist osta.
    Ühesõnaga…kui peaksin veel sünnitama, siis ma ei tea kas läheksin sinna haiglasse, kuna eelistan mugavust ja hubasust…samas hädaga peaks ikka minema ja riskima et satun taas sae filmi:) Eks muidugi niipalju kui on inimesi on ka eri arvamusi. Täiesti maha ma selle haigla sünnitusosakonda ei tee..kõigel on oma head ja vead.

  22. Mina olen oma mõlemad lapsed Põlva haiglas sünnitanud.Ämmaemandad teevad oma tööd seal supper hästi.Ei sega ennast liigselt sünnitusprotsessi vaid lasevad sellel normaalselt kulgeda ja minu jaoks oli see väga tähtis.Peretoad ja kõik muu oli ka seal väga mugav.Igakell läheks tagasi sinna.

  23. Minu kaks pisikest tüdrukut tulid meie sekka ITK naistenõuandlas. Küll mõlemaga oli keiser, siiski hoolitseti minu laste ja ense eest hästi kui liikuda ei saanud. Personaliga jäin rahule,nuriseks ehk ainult selle üle , et kuna mul oli algul rinnaga toitmisel siis ei tahetud rpa-d anda. Samas mõnele anti ilma probleemideta piima segu. Ning asukoha poolest on ka minu kodule lähemal kui miski muu haigla.

  24. Olen kaks korda sünnitanud Lõuna-Eesti haiglas ja mõlemad korrad väga rahule jäänud. 🙂 Mõlemal korral on sünnituse vastuvõtjateks olnud doktor Org ja ämmaemand Ene Kons, kellele olen väga tänulik. Esimesel korral läks ka elustamist tarvis ja doktor Org tuli sellega väga hästi toime. 🙂

Write A Comment