Lapsevanem

Sarnasel erialal töötavad elukaaslased on rohkem kimpus töö ja eraelu lahus hoidmisega

Briti teadlased viisid akadeemilises ringkonnas läbi uuringu, mis näitab, et sarnastel töökohtadel töötavatel elukaaslastel võivad suurema tõenäosusega tekkida probleemid töö ja kodu vahel tasakaalu hoidmisega kui tööle pühendunud erinevate elualadega seotud partneritel, kirjutab teadus.err.ee.
Uurimistöös küsitleti kokku 641 akadeemilist töötajat, kellest ligi pooltel olid samuti teadlastest elukaaslased ja ülejäänud pooltel olid partneriteks mõne teise eriala esindajad. Küsimustikest saadud andmete analüüsist selgus, et sarnastel töökohtadel töötavatel partneritel oli rohkem probleeme tööelu ja eraelu vahele piiri tõmbamisel. Nad tegid ka pikemaid tööpäevi ja olid oma tööle rohkem pühendunud.
Uuringute tulemused viitavad, et elades koos inimesega, kes töötab samas valdkonnas, võivad töised probleemid suurema tõenäosusega ka eraelu mõjutada ning töö ja eraelu tasakaalu ohtu seada. Samas leiti ka tõendeid, et mõnel puhul on sama eriala esindajaga suhtes olemisel eeliseid, sest sellisel puhul mõistetakse vastastikku teineteise töötingimusi ja osatakse stressi rohketel aegadel suuremat tuge pakkuda.
Allikas : teadus.err.ee
 
 

Write A Comment