Blogi

Päeva tip: Võta vabalt!

Tõeliselt head lapsevanemad ootavad, et nende lapsed lärmaksid, tekitaksid segadust, jookseksid ringi, jageleksid, viriseksid ja oleksid üleni porised.
Päeva tip on võetud: “Lapsevanema mängureeglid”, Richard Templar.

9 kommentaari

 1. Olen kõigega nõus kui välja jätta virisemise.Olen ka seda meelt,et las nad olla porised,jookseksid ja tekitaksid segadust .Pesu saab pesta,lapsi ka,tuba saab korda ka teha.Kaua nad ikka lapsed on:)

 2. Õige 🙂
  Ja selle kirjutise peale tuleb meelde mul selline lugu: Oli ülisoe suvepäev,vihma oli sadanud lombid olid suured.Läksin siis lastega õue ja lasin neil suures poriloigus möllata.Möödakäijad vaatasid ja rääkisid :issand mis ema ,laseb lastel nii teha .Lapsed mustad ja porised.
  Mul oli nii kama kaks mida keegi mõtles/ütles kuna teate lastel silmad särasid ja olid rõõmu täis 🙂
  Pärast ju läksime koju ja pesime puhtaks.Vot seepärast ma ei saagi vist kunagi aru nendest vanematest kes koguaeg iga asjaga oma laste kallal õiendavad:ei tohi,ei tee jne
  Kuigi jah kui ikka linnariided vms seljas ega ma ka siis lapsi lompi ei lase.Mul nad teavad väga hästi kui kummikuid jalas pole siis kõnnitakse lompidest mööda 🙂
  See selleks.Tahtsin öelda: Laske lapsel olla laps !

 3. Lapsed ollakse ainult üks kord elus ja seda ka liiga lpühikest aega.
  Meil on pea alati koju tulles kusagil mingi plekk ja mis siis?! Lapsed ei peagi läikima 😛
  Vahest virisen ise ka ja lapsed virisevad, viriseme koos:D

 4. Isegi tahaks vahest üleni porine olla ja kuskil actionit korraldada 🙂
  Ikka tulevad kuskilt mingil hetkel pinged ja sees keeb ning siis tahaks justkui kõike kontrollida ja samas lihtsalt oma probleemide tõttu tõmbad vilet ka teiste funnile. Sellistel hetkel võikski koos porri hüpata.
  Kuskil teletupsudes vist oli mingi klipp, kus lapsed jooksid ja müttasid poriloikudes. Lihtsalt plärtsutasid ja pritsisid ning trampisid seal. Nii chill oli vaadata 🙂

 5. mina ei tee samuti miustusest ja lärmist erilist lugu. Alati on võimalik riideid pesta ja parandada. Vot lärm ja jookmine on juba midagi muud, minu pärast jooksku ja lärmaku palju tahab, probleem on ümbritsevates inimestes. Laps ei tohi õues joosta ja lärmata, kohe on keegi pensionär aknal ja nõuab, et laps peaks sellel aja hoopis magama ja üldse, tegemist on väga kasvatamatu lapsega.

 6. Meil teab ka poiss, et kui kummikud on jalas siis võib poriloikudes plätserdada. Eelmisel sügisel kui väljas käisime panin ise ka kummarid jalga ja plätserdasime koos 😀 Väga vahva oli 😀 Ja mina ei näinud ühtki kõõrdpilku, pigem inimesed naeratasid heatahtlikult. Samas aga olen omale üsna paksu naha kasvatanud ja ega eriti ei huvita ka, mis teised arvavad. Peaasi, et meil on hea ja et lapsed saaksid oma energia välja elada.

 7. Ma olen sama meelt.
  Olen palju lugenud foorumitest,et emad kirjutavad kuidas nad vihkavad seda,et lapsed porilompi lähevad,kuna neil uued riided seljas,sünnipäeval mäkerdavad,kuna jälle uued riided…
  Kallid vanemad miks te panete oma lastele uusi riided selga,kui Te teate,et laps on laps ja mustaks saab ta nagunii.
  Lapsepõlv on liiga lühike,laske lapsel laps olla(aga seda mõistuse piires:) ).

 8. Kui suvel siin see augusti torm vms oli siis sadas megalt vett maha.me kohe pärast tormi läksime lastega lompidesse jooksma ja mahakukkunud puudeotsa turnima:))Väiksem laps on teadlik et poriloigus käimiseks on kas plätud,paljad varbad v külmema ilmaga kummarid ..suurem sellel pihta veel saanud ei ole,tal sobivad loigus hullamiseks kõik riided:DVahest ajab närvi,a mis sa teed-lapsed:))Ja suvel rannas porise liiva sõda teen vahel ka lastega,kui tuju on pärast vetikaid ja liiva peast ja silmadest välja pesta:) Mina siiani olen (omaarust)lasknud lastel lapsed olla.lapsepõlv ongi ju katsetamise ja esmase kogemuse saamise aeg.ilus aeg.kui vanemad seda nässu ei keera oma liigse rangusega;):))

Write A Comment