Rasedus

Kuidas oma rasedusest ülemusele teatada

Kuidas teatada ülemusele rasedusest. Foto:Dreamstime

Palju õnne pisipere puhul! Ent nüüd raskema osa juurde – millal ja kuidas teatada headest uudistest oma ülemusele ning mis enne tähtsat jutuajamist endamisi selgeks tuleks mõelda.
Tea oma õigusi
Tutvu võimalikult ruttu oma tööandja tervise- ja lapsepuhkuspoliitikaga. Uuri täpselt, mis tüüpi palgata ja palgaga puhkusele sul õigus on. Võibolla saad võtta palgata puhkust, nii et mõned boonused siiski säilivad. Räägi inimestega, kes oskavad sulle tööandja poliitika osas nõu anda – kuidas see on teoorias ja kuidas toimib tegelikult. Ära unusta, et mõlemal tööl käival vanemal, st ka isal, on õigus võtta lapsehoolduspuhkust.
Konsulteeri arstiga
Enne uudiste teatavaks tegemist räägi oma arstiga. Paljud soovivad esimese trimestri lõpuni oodata, enne kui uudisest perele ja sõpradele räägivad. Sõltuvalt sinu tervisest oskab arst soovitada, kui palju peaksid enne sünnitust dekreedis olema.
Kuidas sooviksid vanemapuhkust võtta?
Raske on ette kujutada, kuidas laps su elu muudab. Kuigi paljud usuvad, et laps ei muuda nende suhtumist töösse ja perega veedetud aega, siis lapsevanemaks saades hindavad nii mõnedki neist oma väärtused ümber. Seega, valmistudes ülemusele raseduses rääkima, mõtle läbi erinevad stsenaariumid. Nii oskad oma soove konkreetsemalt väljendada ja ülemus saab panna paika sulle sobiva tööle naasmise ajakava. Mõtle järele, kas sa soovid tööle naasta kolme, kuue, kaheteistkümne või kaheksateistkümne kuu pärast. Sõltuvalt töö iseloomust saad ehk mõnda aega ka poole kohaga või kodust töötada.
Planeeri finantse
Et jätta endale maksimaalselt võimalusi, mõtle läbi oma kulud ja tulud. Mõtle, kas su elustiil lubab mõnda aega ilma sissetulekuta elada. Mõtle, kuidas saaksid vähendada sissetulekut, et selle arvelt rohkem aeg lapsele pühendada (näiteks poole kohaga töötades).
Vali ülemusega rääkimiseks sobiv aeg
Kui oled firma perepoliitikaga tutvunud ja enda soovides selgusele jõudnud, lepi ülemusega rääkimiseks aeg kokku. Kui ülemus näeb, et oled väärtuslik ja pühendunud töötaja, võib olla tema enda huvides sind dekreeti minnes ka vääriliselt premeerida.
www.ivillage.com

Write A Comment