Vastsündinu

Koo sinagi oma südamesoojus vastsündinute riietesse!

Kristi Aulik sünnitas Ida-Tallinna Keskhaiglas 2011. a veebruaris ühel kärekülmal talvepäeval kaksikud. Noor  naine soovis haiglat tänada ja uuris, kuidas ta seda teha saaks. Haiglas vastati, et oleks vaja pisikesi sooje riideid.
Kristi kuulutas Facebookis, et hakkab kuduma Ida-Tallinna Keskhaigla vastsündinutele sooje riideid. Alguses ühinesid kampaaniaga Kristi tuttavad, hiljem paisus ettevõtmine aga üle-eestiliseks ning tänaseks päevaks on Ida-Tallinna Keskhaiglale kootud lasteriideid saatnud juba üle 70 naise Eestist, Soomest, Belgiast ja Moskvast.
Kristi Aulik uuris haiglast välja, kui suured peavad kootud asjad olema. Mõned neist on imetillukesed, näiteks kõige väiksemate papude tallamõõt jääb alla tikutoosile või siis veinipudeli korgile.
Ida-Tallinna Keskhaiglas võeti soe ja pehme kingitus juba tänuga kasutusele ning mõnusad käsitööd jäävad järgmisi vastsündinuid ootama.
Kristi Aulik kavatseb kampaaniat jätkata ning järgmisena hakatakse kuduma Pelgulinna sünnitushaiglale, seejärel aga jätkub kampaania Tartu Ülikooli Kliinikumi heaks.
Tee sinagi head, võta vardad kätte ja hakka kuduma!
Allikas: Postimees

Write A Comment