Lapsevanem

Elu ja tervis on meie endi kätes

Elu on see, mida inimesed kõige enam soovivad säilitada ja kõige vähem hoiavad

Elu on täis valikuid. Tervis on kallis vara ja selle säilitamiseks on aegade jooksul välja pakutud palju erinevaid viise.
Terviseklubi „TIIBET“ eestvedajad Anneli Altunjan ja Reet Kivisik jagasid Bioneeriga omapoolseid vaateid, kuidas tervist saavutada ja hoida.
Elu on see, mida inimesed kõige enam soovivad  säilitada ja kõige vähem hoiavad (Z.Labre). Kas pole hästi öeldud! Ja kui hästi see sobib meie tänapäeva!
Inimese elu ja tervis sõltub paljudest komponentidest. Nendeks on puhas toit, õhk ja vesi ning organismi tööks vajalike toitainete sisaldus toiduainetes ja nende omavaheline tasakaal.
Üksikisiku tasandil ei tohiks keegi olla ükskõikne oma tervise suhtes, sest mida rohkem on ükskõikseid, seda rohkem on haigusi ja mõned haigused on nakkavad.
Tehniline progress, mis tabas inimkonda 20.sajandi teisel poolel, viis järsu ökoloogilise seisundi halvenemiseni, mida iseloomustavad keskkonna keemiline ja radioaktiivne saastatus.
Täna praktiliselt puudub loomulik taimne toit, mis on kasvatatud ilma keemiliste väetisteta, taimekaitsevahenditeta ja muude kunstlike meetoditeta. Samuti loomad ja linnud, kelle liha inimesed tarbivad, kasvavad enamikus kunstliku ja saastatud toiduga. Sellest tulenevalt peab inimese organism võitlema kolme põhilise probleemiga:
Eluks vajalike toitainete puudujääk – tuleneb keskkonna ja toiduainete saastatusest ning toitaineid hävitavatest säilitus- ja valmistusviisidest;
Tasakaalustamata ainevahetus – tuleneb valedest toitumisharjumustest ja ebatervest eluviisist;
Jääkainete, toksiinide ja šlakkide kogunemine organismis –tuleneb organismi halvast puhastumisest soolestiku ja põie ning neerude kaudu.
Eelpooltoodud põhjused võivad kaasa tuua organismi erinevates osades pärsitud või vähenenud ja aeglustunud ainevahetusprotsesse. Need omakorda, kui saavutavad organismis ülekaalu, toovad kaasa erinevaid haigusi. Toodud põhjustel funktsioneerib inimese organismis õigesti vaid 15-20% rakkudest.
Surma põhjustena on maailmas esikohal südame-veresoonkonna haigused ning teisel kohal onkoloogilised haigused. Vastsündinutest  on vaid 5% absoluutselt terved, 75% lastest sünnivad juba haigetena.
Inimese tervis algab rakkude tasemelt. Inimene on seda tervem, mida paremini toimub organismis toitainete omastamine ja kui hästi puhastub organism jääkainetest. Kui eelpool olevad tingimused on täidetud, siis on organism ise suuteline tootma vajalikku energiat ja jagama seda just sinna kuhu vaja ehk seda rohkem tasakaalus on inimese ainevahetus ja seda takistamatult ning paremini ja kiiremini on võimalik toimida energia ringkäikudel organismis.
Inimese tervis on ühtne kompleks ja toidu kõrval on väga oluline osa ka ümbritseval keskkonnal s.o. kui keemiavabalt on kasvanud igapäevane toit ja kui puhas on toiduks kasutatav vesi ning sissehingatav õhk.
Toidu valiku kõrval on väga oluline osa puhtal veel ja õhul. Inimene peaks tarbima vett vähemalt 2 liitrit päevas (koos toidus sisalduva vedelikuga). Vee kaudu viiakse rakkudesse vajalikke toitaineid. Antioksüdantsed vitamiinid  nagu A, B6, C, E aitavad jõuda hapnikul paremini rakkudesse ja võtta osa organismi energiatootmisest. Õhu, vee ja toidu koostoime on põhialus selleks, et inimese hormoonsüsteem saaks olla tasakaalus ja selleks, et inimene saaks olla terve ja elujõuline.
Et igaühe tervis saaks olla parim tulevikus, oleneb paljus sellest  mida igaüks teeb vastavalt oma oskustele ja võimalustele täna. Toit, mis iga päev meie toidulauale jõuab ja sealt kõhtu, peaks oleks kvaliteetne.
Soovitused:

  •  Toitainete omistamist on võimalik parandada kui tarbime iga päev eelistatult ja võimalikult maksimaalses koguses mahepõllunduses kasvatatud teraviljasaadusi, juur-, aed-  ja puuvilja.
  • Kindlasti on tähtis, et tarvitame võimalikult palju kodumaist tera-, juur-, aed- ja puuvilju. Inimese organism omastab paremini erinevaid toitaineid just sellest toidust, mis on kasvanud piirkonnas kus me elame.
  • Organismi puhastamise eesmärgil on soovitatav kasutades rahvameditsiinist teada ja tuntud taimi. Soolestikku aitavad puhastada kiudainete- ja tselluloosijääkiderikas juur-, aed- ja puuviljad ning teravili.
  • Taoliste toitainete abil on võimalik organismist välja tõrjuda käärimisprotsesse. Käärimisprotsessid mürgitavad inimese organismi,  võivad tekitada põletikulisi protsesse, halvendada vere koostist jne.
  • Vajadusel võib tänapäeval kasutada ka kõrgtehnoloogiliselt valmistatud toidulisandeid.
  • Kui otsustatakse toidulisandeid kasutada, siis peaks eelnevalt konsulteerima spetsialistidega.
  • Üks võimalus energia taastamiseks rakkudes ja mitmesuguste haigusnähtude ravimiseks on kasutada tulevikumeditsiini tehnikat (näiteks elektroonilist homoöpaatia aparaati CEM-TECH).

Allikas: Bioneer.ee

Write A Comment