Koolilaps

Eesti Lastekirjanduse Keskus andis välja auhinna- Aasta Rosin

Eesti Lastekirjanduse Keskus asub Tallinnas Pikk t 73. Keskus on avatud E-R kella10-18 ja L 11-16.Seal asuvad koos Lastekirjanduse muuseum, kultuurikeskus ja raamatukogu. Keskuses toimuvad kohtumised raamatuinimestega ja raamatutunnid. Veel võib osaleda pööningu jututoas või 2-3-aastaste mudilastunnis. Seal on võimalik joonistada, meisterdada ja arendada mõtlemist käelise tegevuse abil.
Alates 2004.a antakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt igal aastal välja lastekirjanduse auhinda Aasta Rosin kõige silmapaistvamale  ja erilisemale lasteraamatule.
2011. a Rosinaks kuulutati Aidi Valliku ja kunstnik Piret Mildebergi koostöös valminud värsslugu „Mannikese lugu“. Raamat sisaldab ka väljalõikamisosa, kust väljalõigatud tegelased võib panna hüpiknukkudena liikuma (neid saab paelte või nööride abil liigutada).
Eesti Lastekirjanduse Keskuse pööningul toimuvad neljapäeviti kella 11-12 mudilastunnid 2-3-aastastele lastele koos ema või isaga. Seal tervitatakse kõiki ühise lauluga, loetakse koos raamatukoguhoidjaga juttu, vaadatakse uusi lasteraamatuid, mängitakse ja joonistatakse. Keskus loodab, et mudilastunnis saavad pisikesed sõbraks raamatutega, keskusega ja omavahel. Osalemine on tasuta, kuid Keskus palub neljapäeva hommikuti peale kella 9.30 kontrollida infot oma kodulehel.
Igal laupäeval kell 12-12.45 algab Pööningu jututuba, mis on mõeldud jutusõpradele alates 3. eluaastast koos ema-isaga, vanaema-vanaisaga, kes ise lugude kuulamisest ja vestmisest lugu peavad. Jututoas kuulatakse muinas- ja muid jutte, mis liigutavad südant nii väikesel kui suurel kuulajal. Jututuba juhivad ja lugusid pajatavad muinasjutuvestjad Illika Lõhmus, Kati Lumiste, Kadri Allikmäe ja Karin Muldma. Osalemine on tasuta!
Allikas: Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehekülg

Write A Comment