Category

Toitmine

Category

Esimesed elukuud Esimesel neljal kuni kuuel elukuul ei vaja imikud toiduks midagi muud peale rinnapiima. Rinnapiim on parim toiduaine imikule, sisaldades toitaineid õiges vahekorras ja…

Laste arengu terapeut, treener ja MTÜ Ökobeebi looja Reet Post on mures, et Eesti lapsed ei söö piisavalt puu- ja köögivilju. Kui väikesele lapsele ei…

1.-7. augustini tähistab Ida-Tallinna Keskhaigla rahvusvahelist rinnapiimanädalat, mis toimub sel aastal juba neljandat korda. Beebisõbraliku haiglana pöörab raviasutus suurt tähelepanu sellele, et kõikidel naistel õnnestuks…

Esimese eluaasta teisel poolel on rauavaeguse põhiliseks põhjuseks lehmapiimaga või joogijogurtiga toitmine. Sageli ei saa lehmapiimatoidul olev laps ka lisatoitu, milleks on juurviljapüree ja liha.…

Imikute ja väikelaste söök on tundlik teema. Oma lapsele tahetakse ju parimat. Kahjuks on lastetoiduga samad lood nagu muu toidugagi. Ostetakse seda, mida reklaamitakse enam…

Kaasaegse keemia areng on toonud toidu kasvatajatele ja tootjatele palju kergendust, kuid samal ajal tarbijatele palju põhjendatud, aga ka mittepõhjendatud muresid, kirjutab staažikas keemik Aili…

Kui laps on valmis, tuleks hakata lisatoitu andma 4. ja 6. elukuu vahel. Seni saab beebi kõik vajaliku kätte rinnapiimast või piimasegust. Lehmapiim esimesel eluaastal…

Pudeliga toites on võimalik beebiga samamoodi intiimset sidet luua nagu imetamisel, lisaks saab seda teha ka lapse isa. Rinnapiimaasendaja andmisega kaasneb vaid rohkem ettevalmistusi ja…

D-vitamiin on oluline luude ja hammaste arenguks. Meie kliimas peaks beebidele D-vitamiini tilkadena lisaks andma. Selle vajadus tekitab aga lapsevanemates küsimusi. Kuidas D-vitamiin mõjub? D-vitamiin…